İLAÇLAMA

İlaçlama Yöntemleri

1) JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlama uygulaması en çok tercih edilen ilaçlama şekillerinden biridir. Jel ilaçlamada, ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür, diğer haşerelerde bu ölü olan haşerelerden beslenir ve böylece toplu ölüm gerçekleşir. Ayrıca Jel ilaçlamanın en çok tercih edilen ilaçlama şekli olmasının nedeni, ilaçlama yapılacak olan mekanın terk edilmesine gerek olmamasıdır. İnsanlar ortamda bulunurken de Jel ilaçlama yapılabilir ve herhangi bir temizlik yapılmasına da gerek yoktur. Özellikle hamam böcekleri ve türlerinde çok etkili olan Jel ilaçlama uygulaması için Gezer ilaçlama şirketimizden bilgi alabilirsiniz.

JEL İLAÇLAMANIN ÖZELLİKLERİ

1) Kokusuzdur.

2) Mekânının terk edilmesine gerek yoktur.

3) Doğrudan ağız yolu ile yutulmadığı takdirde insanlara ve evcil hayvanlara zararı yoktur.

4) Kapıları ve pencereleri kapatmaya gerek yoktur.

5) İlaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına ve ilaçlama sonrası temizlik yapılmasına gerek yoktur.

6) Jel ilaç etkisini uzun süre sürdürmektedir.

2) SIVI İLAÇLAMA

Sıvı ilaçlama, ilaçlama şirketleri tarafından en çok kullanılan yöntemdir. Su bazlı olan ilaçlama şekli, haşerelerin yoğun olduğu mekanlara uygulanır. Su ile karıştırılan ilaç, özel ilaçlama makineleri ile mekâna püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulaması hemen hemen tüm haşereler için uygulanır ve en etkili yöntemdir. İlaçlama uygulaması sonrasında, ilaçlama ekibimizin ilaçlama öncesinde söylediği talimatlara uyulması durumunda kısa sürede sonuç alınır. Bu talimatlarda geçen en önemli madde sıvı böcek ilaçlama uygulaması sonrasında 7-10 gün arası kesinlikle ıslak temizlik yapılmamasıdır.

Sıvı böcek ilaçlama sonrası mekanı bir süre havalandırdıktan sonra normal yaşama devem edilebilir ancak, 1 hafta 10 gün ıslak temizlik yapılmamalıdır. Çare böcek ilaçlama şirketimiz profesyonel sıvı ilaçlama uygulaması sağlamaktadır. Çare haşere ilaçlama şirketimizin kullanmakta olduğu ilaçlar, Sağlık Bakanlığından onaylı olan etkili ilaçlardır.
© 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri