HİZMETLERİMİZ

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu ev içerisinde yatak arası, koltuk dikiş araları, mobilya altı gibi yerlerde yerleşir özellikle akşamları ortaya çıkar ve kan emer. Özellikle sıcak, ılık ve nemli ortamlarda çok çabuk gelişir ve çoğalır. Ağırlığının 5-6 katı kadar kan emebilir. Böceğin ısırdığı alan şişer, kabarır ve kızarır. Kan emen tahta kurusu bu yolla bazı hastalıkları insanlara bulaştırır. Diğer böceklerden farklı olarak, tahtakurusu ezildiğinde pis bir koku çıkartır ve bedeninden kan çıkar. Tahtakurusu ısırmaları çocuklar üzerinde daha da fazla reaksiyon gösterir. Tahta kurusu gece insanlar uyuduğunda ortaya çıkar, ağzından salgıladığı özel bir madde ile dokuları uyuşturur ve pıhtılaşmayı önler. Böyle olunca insanlar böceğin ısırdığını anlamaz. Tahtakurusu kan emdiği sürece ürer ve her üremesinde 200 tane yumurta yapar. Çok geniş bir karın yapısına sahip olan tahta kurusu böceği, günde 4-5 defa kan emebilmektedir. Tahta kurusu böcekleri ve benzer haşereler eve alışveriş poşeti, eşya, misafir, açık kapı pencere gibi yerlerden gelebilir. Tahtakurusu mücadelesi yaparken kendi yöntemlerinizi uygularsanız maddi ve manevi olarak kayba uğrarsınız. Her böceğin ilaçlaması ayrı yöntemlerle ve ayrı özellikteki ilaçlarla yapılır

 

TAHTA KURDU

Tahta kurdu, kanatlı bir böcek türüdür. Bitkisel besinler ile beslenen tahta kurdu insan ve hayvanlar üzerinde bulunmaz. Tahta kurdu sıcaklarda aktif, soğuk havalarda ise pasiftir. Beslenmek için insan ve hayvanları ısırmaz fakat insanların eşyalarına zarar verirler. Tahta kurdu ahşaptan ve tahtadan yapılmış tüm mobilya eşyalarına zarar verir. Yuvalanmak için bu eşyalara 20-25 cm derinliğinde delikler açar. Açılan bu delikler eşyaların çürüyerek kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Tahta kurdunun bu yolla insanlara verdiği maddi zarar çok büyük olabilir. Ağaç kurdu ile mücadele için profesyonel firmalara ilaçlama yaptırmak gerekir. 

Tahta kurdu ahşap ve tahta eşyaların derin kısımlarına yerleşir. Tahta kurdunu kesinlikle dışarıdan alınan ilaçlar ile ilaçlamayın. İlaçlama için size bir telefon kadar yakın olan ilaçlama şirketimize ulaşın ve Tahta kurdu ilaçlaması için randevuda bulunun.
 

© 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri