HİZMETLERİMİZ

Çekirge İlaçlama

 

Düz kanatlılar sınıfında bulunan Caelifera takımında bulunan çekirgeler bilinen en eski böcek türlerinden biridir. Dünyada 2000 fazla çekirge türü bulunmaktadır ve bunların yarısından fazlası Ülkemizde görülmektedir.Çekirgeler yeşillik,sulu ve otluk bölgeleri çok sever ve hızlı üreyen bir böcek türüdür. Ülkemizde bulunan en büyük çekirgeler türlerine göre 6 İle 8 cm arasında değişen boylara kadar büyümektedirler. Buna ilave olarak en küçük çekirgeler ise yeşil çekirge olarak bilinen ve en çok evlerimize giren çekirge olan yeşil çekirgelerdir.Yeşil çekirgelerin boyu 2cm kadar olup şimdi ye kadar bilinen en küçük çekirge türüdür. 
Çekirgeler özellikle sıcak bölgelerde ve şehirlerde yaşamaktadırlar bu yüzden Arjantin'in orta kesimi, Asya ve Afrika çöllerine yakın bölgelerde Ülkemizde ise İzmir,Bursa,İstanbul ve Akdeniz bölgelerinde özelliklede yaz aylarında fazlasıyla görülmektedir. Çekirgeler sürü olarak yaşayan böcek türleridir ve eğer bahçenizde bir kaç çekirge gördüyseniz bir kaç gün içinde her tarafta çekirge olması kuvvetle muhtemeldir. Türkiye'de çekirgeden zarar gören kesimler Güney Anadolu ve Trakya'dır.Çünkü çekirgeler en çok tarımla uğraşan vatandaşlarımıza zarar vermektedir. Hatta bazı yıllar çekirgelerin buğday ve hasatlara verdikleri zararlar öyle büyük durumlara gelmiştir ki bazı ülkelerin büyük ekonomik kayıplar yaşatan bir böcek türü olmuşlardır

Çekirgeler diğer böcek türlerine göre çok hızlı ve seri olan canlılardır.Bir çekirge sürüsü 50 sn içinde 250 metre kadar bir uzaklığa dağılabilmektedir.Bu özelliklerinde dolayı çekirge ilaçlamaları profesyonel bir ilaçlama şirketi ve ziraat mühendislerince sadece çekirgeler için hazırlanmış böcek ilaçları ile olmalıdır.Çekirgelerin bulundukları bölgelere göre ilaçlama uygulamaları değişmektedir.Bir tarla alanında bulunan çekirge sürüsü ile evlerimize giren çekirgeler aynı dozda ilaç kullanmamız yanlış olur.Sonuç olarak açık ve kapalı mekanlarda böcek ile mücadele çok farklılık göstermektedir.Genel olarak çekirgeler ile yüksek tazyikli ULV makineleri ile sıvı ilaçlama yapılarak kurtulmanız mümkündür.

       

© 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri