HİZMETLERİMİZ

Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç Kurtları güçlü ağız yapısı sayesinde evlerimizdeki dolaplardaki ahşap kısımları,koltuk takımlarını kemirerek içlerine girer ve bu bölgelerde yuva yaparlar ve beslenirler.
 
Gözle görülmesi çok zor olan ağaç kurtları yaklaşık 0,5 ila 3 cmm boyundadır.Genellikle geceleri beslenmek için hareket eden ağaç kurtlarını kemirdikleri seslerden varlıklarını anlayabiliriz.
 
 
Ağaç Kurtları genellike kahve renginde olup çoğu zaman yaşadığı iklim koşuluna göre renkleri değişmektedir.
1 çift kanatı bulunana  bir böcek türüdür.
 
Ağaç kurdunun bedeni baş göğüs ve karın kısmı olmak üzere üç bölgeden oluşur. Vücudu üzerindeki kanatları sert bir yapıda ve bu kanatlar sayesinde kendini dış etkilerden korur.
 
Güçlü bir ağız yapısana sahip olan bu böcekler bir gün içinde ahşap bir mobilyanın içinde 6 cm lik bir delik açabilirler ve çok hızlı üreyerek sayıları hızlı bir şekilde artmaktadır..
 
Ağaç Kurdu İlaçlaması
Ağaç kurtları ile bireysel mücadele hem zaman kaybı hemde maddi kayıptır çünkü bu böcekler için özel hazırlanmış ilaçlar ile doğru bir ilaçlama yöntemi yapılmadıkça ağaç kurdu probleminiz devam edicektir.
 
Ağaç kurtları mobilyaların içinde yaşadıkları için yapılcak bir ilaçlama yöntemi her noktaya tam tesir edicek etkili bir ilaçlama yöntemi olmalıdır.
 
Bu sebepten dolayı ağaç kurdu ilaçlamaları,mutlaka sıvı ilaçlama yöntemleri ile olmalı ve sağlık bakanlığından onaylı profesyonel bir ilaçlama şirketi seçmelisiniz...
 
Ağaç kurdu mobilya böcekleri her böcek türünde olduğu gibi besin ve su kaynağı arayışındadırlar bu sebeple evlerimizde bulunan nemli ve eski ahşap koltuk takımlarımız,dolaplarda oldukça sık görülmektedir.
 
Doğal ortamda tahta kurdu samanlıkta, ağaçlıklarda, çalı çırpı içlerinde ve otlaklarda olmak üzere birçok yerde rastlarız.
 
Bu böceklerin varlığını evlerinizde yada işyerlerinizdeki mobilyalardan dökülen ahşap tozlarından anlayabilirsiniz.
 
Dişi bir ahşap kurdu bir yavrulamada yaklaşık olarak 50 ile 80 adet yavru bırakmaktadır ve her yavru 2 hafta sonra tahta veya ahşapları kemirebilcek düzeye gelmektedir.
 
Ağaç kurtları Ülkemizde farklı şehirlerde farklı isimlerde adlandırılmıştır.Bunlardan bazıları; tahta kurdu, mobilya kurdu, mobilya böceği, tahta böceği, ağaç yiyen böcek gibi bilinmektedir.
 
Ağaç kurtları bilinenin aksine,insanları ısırmaz ve insanlardan sürekli olarak kaçarlar bu sebepten dolayı geceleri hareket eden ağaç kurtlarını evinizde sessiz bir ortamda rahatlıkla kemirme seslerini duyabilirsiniz.

Ağaç kurtları insanları ısırmadığı için zarar vermeyen böcek türleri olarak bilinsede dışardan getirdikleri mikropları taşıyıcı olarak taşırlar ve mutfaklarımızki dolaplarımızın içindeki yiyeceklerin üzerlerinde dolaştıkları için bir takım alerjik reaksiyonları insanlara bulaştırmaktadırlar.
 
Fakat daha çok tahta kurdunun insana verdiği zararlar kullandığı eşyalara olmaktadır.
Ağaç kurdu ilaçlarını dışarıdan rasgele alabilceğiniz ilaçlar değildir.Piyasade satılan çoğu böcek ilaçları aslında hamam böceği,karafatmalar,kalorifer böcekleri veya karıncalar gibi böcek türlerine için yapılmış böcek ilaçlarıdır.
 
Bazı vatandaşlarımızın evlerinde ağaç kurdundan kurtulmak için eczanelerden aldıkları tarım ilaçları ile ağaç kurdu böceklerinden kurtulmaya çalışsalarda tarım ilaçları bu böcekleri asla etki etmez..Ağaç kurdu böcekleri özel ULV MAKİNALARI ile bu makinalara Ziraat mühendislerinin mobilya böceği,tahta kurusu ve ağaç kurdu için hazırlamış olduğu ilaç ile bu böceklerin bulundukları bölgelere püskürtme metodu ile yapılmaktadır...
 
 
Ağaç kurdu ilaçları dışardan rasgele alınmaz. Eczanelerden tarım ilaçları alınarak kesinlikle ilaçlama yapılmaz. Tahta kurdu ile mücadele mutlaka özel karışımdan oluşan ve ziraat mühendisi kontrolündeki ilaçlar ile olur. Tahta kurdu ilaçlaması zor bir ilaçlamadır.
 
Çünkü ilaçlar yuva içine kadar girip etki etse de etkisi az olabiliyor ve yuva içindeki ağaç kurdu yumurtası bu ilaçtan etkilenmez. Ağaç kurdu (mobilya böceği) ilaçlaması mutlaka birkaç kez tekrarlanmalı. Ağaç kurtları ile mücadelede mutlaka yasal ilaçlama firması ile çalışın ve ilaçlama firmasından gerekli belgeleri isteyin.
 
Ağaç Kurdu Ne Zaman Görülür
Ağaç kurdu böcekleri sıcak ve nemli havaları çok sever.Gennelikle yaz aylarında ortaya çıkan bu böcekler,eylül ve ekim aylarında eğer mücadele edilmeye başlanılmamışsa hızlı bir şekilde üremeye başlarlar.Ağaç kurtları kışın ve ya soğuk havalarda yuvaları içinde ve ağaç kabukları içine girip dinlenirler.

Ağaç Kurdu Zararları
Ağaç kurdu Ağaç Kurtları pireler veya keneler gibi insanların kanını emerek beslenmez evlerimizdeki tahta veya ahşaptan yapılmış eşyaların içine yerleşir bu bölgelere yuva yaparlar ve buralarda yaşarlar. Eşyalarınızın çürümesine, dökülmesine, zarar görmesine neden olur. Ağaçların ve bitkilerin köklerini kemiren tahtakurusu kuruyup yok olmasına sebep olur.. 
© 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri